Netrpělivě očekávané Redmi K30 Pro 5G odpočítává poslední dny do oficiálního představení 24. března a tvůrci nám každý den pečlivě dávkují nové střípky informací. Včerejší podrobné parametry displeje tohoto telefonu tak můžeme dnes v celkové mozaice doplnit i o některé oficiální detaily o hlavní foto senzoru. A po zklamání ohledně „jen“ 60 Hz displeje ze včerejška máme dnes jen samé pozitivní zprávy, životní jistoty a dovolené v Jugoslávii. Takže co pro nás Redmi K30 Pro 5G chystají s fotoaparátem ?

Pro začátek můžeme zmínit jasně viditelný nápis 64 Mpix na hlavním senzoru, ale to asi není žádné velké překvapení, protože se opět očekávání využití 64 Mpix Sony IMX686, stejně jako u základní verze K30. Nový model by se však měl stát prvním kouskem Redmi s optickou stabilizací (OIS) a to hned dokonce u dvojice senzorů. Kromě hlavního by se tak OIS měl dočkat i telefoto senzor s 3x optickým zoomem, což je rozhodně dobrá zpráva, stejně jako až 8K záznam videa. Celkové možnosti zoomu by se měly vyšplhat až na 30x přiblížení, i když samozřejmě finální kvalita bude diskutabilní. I když se nás tvůrci snaží přesvědčit o opaku třeba ukázkovým snímkem níže. Senzory pak asi doplní na čtveřici jeden ultra-wide a makro čočka.

Na webu byl už také k vidění údajný nástřel cen z čínského obchodu Suning a podle něj by se Redmi K30 Pro 5G mělo opravdu stát nejlevnějším telefonem se Snapdragonem 865. Listing v obchodu ho má s cenou 3299 juanů, tedy v přepočtu zhruba 465 dolarů. A s největší pravděpodobností můžeme předpokládat, že se jedná o základní paměťovou verzi. Takže možná globální verze bude o něco dražší, než optimisté doufali. Telefon by měl být k mání v celé řadě exotických barev jako třeba zelená a fialová, ale dojde i na usedlejší verze jako bílá nebo šedá. Tak už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.