Na serveru Change.org se objevila velmi zajímavá petice, která si dává za cíl vyvinout tlak na korejského giganta Samsung. Tvůrci se snaží firmu přesvědčit, aby u svých vlajkových modelů upustila od používání procesorů Exynos (jak je tomu na některých trzích, třeba evropském) a dala také přednost foto-senzorům od Sony namísto opět vlastních kusů. Vše je zapříčiněno poměrně zásadními nedostatky v porovnání Exynos a Snapdragon verze stejně označených telefonů.

Rozdíly mezi verzemi s Exynosem a Snapdragonem v minulosti existovaly vždy, ale až u současné generace je propad opravdu velmi znatelný. Ostatně jak jsme psali před pár dny i v našem článku, tak zbrusu nový Samsung Galaxy S20+ s Exynosem 990 prohrává v herních testech na plné čáře se Snapdragonem 855 z minulé generace Galaxy S10+. To už je na pováženou. Navíc si uživatele údajně v porovnání stěžují na vyšší zahřívání u procesorů Exynos. Vše je pak ještě mnohem horší v porovnání s americkými bratry ve zbrani S20+ se Snapdragony 865.

Podobná situace panuje i u fotosenzorů, protože Samsung se u poslední řady telefonů S20 rozhodl diferencovat i tyto součástky. Americké kusy tak dostaly jako hlavní senzory Sony IMX555 s velikosti 1/1.76″ a velikostí pixelu 1.8μm, oproti evropským/asijským modelům vybaveným ISOCELL S5K2LD v podstatě se stejnými parametry. Sice v tomto porovnání neexistuje přímý důkaz o velkým rozdílům ve výkonu, ale veřejné mínění je vždy na straně senzorů od Sony. Petice teprve startuje a nemá žádnou velkou podporu, ale i tak jde o zajímavý (a logický) počin fandů. Samozřejmě nic nezmění, ale proč se nevyjádřit.