Řádící epidemie koronaviru má i některé své světlé stránky a mezi ně patří třeba i novodobý rozmach ručních prací. Zvláště pak v oblasti domácího šití, protože aktivity „Spíchni si svoji roušku“ patří momentálně mezi nejpopulárnější v republice. Podomácku vyráběné produkty samozřejmě nesplňují žádné normy a jde tak jen o velmi základní ochranu. Pokud byste snad chtěli nějaké pořádné roušky se standardem ochrany N95, tak se musíte obrátit třeba na zásoby na e-shopu Gearbest.

Standard ochrany N95 (KN95, případně adekvátní FFP2) je doporučován jak Světovou zdravotnickou organizací (WHO), tak i Americkým centrem pro kontrolu nemocí (CDC) jako součást doporučených ochranných prostředků. Takže by pro normální použití měl většině populace zcela dostačovat. Na Gearbestu je k mání celá škála podobných roušek, masek a respirátorů, ale je nutné dát si pozor na dostupnost v jednotlivých skladech, protože přece jen z USA nebo Číny nebude dodání zrovna bleskové.

Ideální volbou je pak britský sklad, ze kterého by dodávky měly být teoreticky v řádů dnů. A pokud byste snad přece jen nepotřeboval žádné roušky splňující extra standardy, tak je k mání třeba chirurgická rouška hned v 50 kusech jen za 36.99 dolarů. Takže můžeme popřát snad jen hodně zdraví a třeba se vám některý z dnešních kusů z e-shopů bude hodit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.