Už jen pár dní zbývá do oficiální prezentace Redmi K30 Pro, která by měla proběhnout online 24. března. Takže je jen logické, že intenzita zveřejněných informací a detailů o tomto telefonu exponenciálně narůstá. Dnes se fanoušci dočkali hned ráno studené sprchy, protože oficiální kanály výrobce vypustily do světa zprávu, že telefonu bude mít „pouze“ 60 Hz obnovovací frekvenci displeje. Což skoro každého  překvapilo, protože se univerzálně předpokládalo, že Pro varianta dostane do vínku 120 Hz. Nemilé.

Hlavním důvodem k tomuto kroku je určitě snaha o zachování relativně nízké ceny, jak ostatně velí přímo firemní strategie. Tvůrci se také zapřísahají, že se navzdory 60 Hz bude jednat o zcela špičkový displej. A tento argument podepřeli i konkrétními argumenty, protože půjde o AMOLED z produkce Samsungu s podporou HDR10+, maximálním jasem 1200 nitů, kontrastem 5.000.000:1 a samplovací frekvencí dotykové vrstvy 180 Hz. To by mohlo utišit alespoň částečně vlnu nevole a definitivně by pak (doufejme) měla vše uklidnit zveřejněná cena telefonu.

Na web se také dnes dostaly další obrázky telefonu, které potvrzují očekávané zásadní parametry, jako je vysouvací modul selfie kamerky nebo kruhový modul zadního fotoaparátu se 64 Mpix hlavním senzorem. Tvůrci se také pochlubili i novou plánovanou barvou, protože podle jejich slov bude Redmi K30 Pro k dostání i ve fialové verzi. Zajímavá data poskytl i výsledek z benchmarku Antutu, protože v něm je k vidění nejen velmi solidních 610.000 bodů. Také z něj vyčteme použití procesoru Snapdragon 865, LPDDR5 RAM a hlavně UFS 3.1 vnitřní paměti. Takže jsou dnes i nějaké pozitivní zprávy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.