Společnost Huawei stále patří mezi jedny z největších výrobců chytrých telefonů. A to i přesto, že jim momentálně život komplikují americké sankce a omezení operačního systému Android. Pro globální trhy, zejména pak pro Evropu jsou telefony Huawei vydávány bez GSM, ale u některý nových modelů na to jde výrobce od lesa. A přesně to je případ i nově uvedeného modelu Huawei P Smart Pro.

Telefon Huawei P Smart Pro byl představen pro evropské trhy a má podporu GMS. Jak toho výrobce dosáhl? Jednoduše, jde totiž o rebrand Honor 9X, který byl pro čínský trh představen letos o prázdninách. Na globální trhy se pak dostal v říjnu/októbri a aby dostal licenci pro GMS, šlo vlastně o rebrand Huawei Enjoy 10 Plus. Je to jistě zajímavý postup, ale už v případě Honor 9X byli evropští uživatelé ochuzeni o některé z funkcí a vybavení telefonu pro čínské trhy.

Hlavní parametry

V případě P Smart Pro by veškerá výbava i funkce měly zůstat na svém místě a vychází z evropské verze Honor 9X. LCD displej má úhlopříčku 6,59 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů a poměrem stran 19,5:9. Výřez ani „díru“ pro přední kameru nečekejme. Výrobce totiž telefon vybavil 16 Mpix pop-up kamerou. Na postu procesoru je Kirin 710F s 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Operačním systémem je plnohodnotný Android Pie s nadstavbou EMUI 9.1.

Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporu 10 W nabíjení. Snímač otisků prstů je uložen na hraně telefonu. Nechybí ani 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, USB-C a 3,5 mm audio jack. Zadní fotoaparát je trojitý a tvoří jej snímače 48 MPix, 8 MPix a 2 Mpix. Prostřední ze senzorů funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 120 stupňů. Telefon bude nabízen v evropských zemí, mezi které patří Bulharsko, Chorvatsko, Řecko a nebo Ukrajina. Do prodeje se dostal i u nás za zhruba 8000 Kč.