Honor 9X byl poprvé oficiálně představen na čínském trhu v červenci, ale zejména kvůli nekonečným tahanicím vzhledem k obchodní válce a problémům s embargem se dostává v globální verzi na mezinárodní trhy až teď. Bohužel však toho má s čínským výborným kusem společného jen málo, protože pro globální trhy se jedná o přeznačený Huawei Enjoy 10 Plus a ne opravdový Honor 9X. Důvod této šarády je jednoduchý, protože podobný postup umožní telefonu přístup ke službám Google, což je pro západního zákazníka důležitým faktorem. Bohužel však utrpí vybavení telefonu poměrně fatální ránu.

Zásadním rozdílem je použitý procesor, protože globální Honor 9X dostává do vínku pouze Kirin 710F oproti Kirinu 810 u plnotučné čínské verze. A rozdíl výkonu je opravdu masivní, protože například v benchmarku Antutu nový procesor dosahuje dvojnásobku bodů… S Kirinem 710F se tak telefon stává výrazně nezajímavějším a není moc důvodů k němu sáhnout. Další výbava sice není špatná, ale samotný základ je prostě na vodě a dnes je konkurence i ve střední třídě cenově neúprosná. Takže si touto vynucenou změnou dává Honor (a samozřejmě mateřský Huawei) vlastní gól.

Telefon nabídne 6,59-palcový IPS displej s FullHD+ rozlišením a certifikací TUV Rheinland, díky vysouvacímu modelu 16 Mpix (světelnosti f/2.2) kamerky pak dosahuje užitné plochy plných 91 %. Navzdory přeznačení se snaží tvářit jako opravdový kousek ze série X i s „X“ designem zadního panelu. Paměti je k dispozici 4 GB / 6 GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní paměti. Čtečka otisků je také lehce staromódně na zádech telefonu. Hlavní fotoaparát má trojitou kombinaci senzorů se 48 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix ultra-wide + 2 Mpix. Baterie pak nabídne 4000 mAh a telefon má USB Type-C port, 3.5mm audio jack, hybridní dual SIM slot a nadstavbu EMUI 9.1 založenou na Androidu 9 Pie.

Globální Honor 9X je už v nabídkách předprodejů našich obchodů a tak je právě důležité si uvědomit, že se opravdu nejedná o stejný výhodný model nabízený v Číně. Přímo do prodeje by u nás měl jít 11.listopadu s cenou kolem 6.500 korun.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.