Fanoušci Xiaomi / Redmi dostali na začátku prosince předčasný vánoční dárek, protože firma představila nový model telefonu Redmi K30 4G. A stejně jako minulá generace tento kousek nabízí hned celou řadu fantastických specifikací, které se vymykají běžnému vybavení střední třídy. Takže se určitě opět bude prodávat jako housky na krámě a nebude ani příliš vadit, že to na trh nestihl reálně ještě do Vánoc. A telefon už také dorazil i do oblíbeného e-shopu Gearbest, kteří nám ho servírují v první nabídce bleskových prodejů.

I když tím určitě nosíme dříví do lesa, tak si raději prosvištíme ty nejdůležitější specifikace tohoto telefonu. Redmi K30 4G může nabídnout poměrně velký displej s 6,67-palcovou úhlopříčkou. poměrem stran 20:9 a hlavně obnovovací frekvencí 120 Hz. Uvnitř pak najdeme procesor Snapdragon 730G doplněný o 8 GB RAM a plných 256 GB vnitřní paměti . Čtveřice fotoaparátů na zádech má jako hlavní 64 Mpix senzor Sony IMX686 nebo 8 Mpix ultra-širokoúhlý senzor se záběrem 120 stupňů. Přední duální selfie kamerka je schovaný v „průstřelu“ displeje a nabízí 20 Mpix + 2 Mpix senzory. Nezapomnělo se ani na solidní 4500 mAh baterii s 27W rychlo-nabíjením, NFC čip a spoustu dalšího.

Jak je ze specifikací a názvu patrné, tak se jedná o 4G verzi telefonu, která je lehce ořezaná oproti 5G variantě, ale i tak jde o velmi povedený kus. Mnohem důležitější je zmínit fakt, že se prozatím nejedná o globální verzi telefonu, takže nemá naše plné LTE frekvence a hodí se tak jen pro ty největší nedočkavce. V nabídce na Gearbestu je k mání v modré nebo fialové barvě jen za 399.99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.