Na konci letošního srpna/augusta byly oficiálně představeny telefony řady Redmi Note 8. Následně se jak Redmi Note 8, tak i jeho Pro verze začaly prodávat v Indii a pak se Pro verze podívala i na evropské trhy. Vzhledem k tomu, že v Indii je Xiaomi, potažmo Redmi, dominantním prodejcem a ani v Evropě v prodejích nezaostává, telefony šly doslova na dračku. Po třech měsících proto Xiaomi hlásí, že se globálně prodalo více než 10 milionů kusů těchto přístrojů. V Indii to byl dokonce jeden milion kusů během jednoho měsíce. A pokud bychom prodeje ještě přepočítali na dny, tak to dělá zhruba 110000 prodaných telefonů za jeden den. Tím byl překonám i prodejní rekord Redmi Note 7, který na tato prodejní čísla dosáhl o jeden měsíc později než Note 8.

Popularita telefonů řady Redmi Note 8 je tedy skutečně obrovská. A to i přesto, že například u Note 8 Pro byli někteří fanoušci skeptičtí k použití procesoru Helio G90T. Ten však v benchmarkových testech obstál na výbornou a svým výkonem bude využitelný i pro herní telefony. K dalším parametrům, které fanoušky zaujaly patří foto výbava, na kterou kladl výrobce velký důraz. Hlavní fotoaparát Pro verze má totiž primární senzor s rozlišením 64 MPix, u standardní verze je 48 Mpix. Výrobce nezapomněl přidat ani podporu NFC, IR a také certifikaci IP52.

Bude docela zajímavé sledovat jaký dopad na prodeje série Note 8 bude mít oficiální představení chystaného Redmi K30. To by mělo proběhnout 10. prosince/decembra a mělo by opět jít o telefon s výbornými specifikacemi. Navíc se proslýchá, že tento model bude mít i podporu 5G sítí v obou standardech SA i NSA. K tomu ještě Redmi dnes tak trochu provokuje, že už zítra bychom se o telefonu Redmi K30 mohli dozvědět něco nového. O jakou informaci půjde však nyní těžko odhadovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.