Po uvedení telefonů Redmi K20 a K20 Pro, které způsobily mezi fanoušky velké nadšení, se značka poměrně rychle rozhodla připravit i jejich nástupce, tedy telefony Redmi K30 a K30 Pro. Mluví se o nich v posledních dnech čím dál tím víc a ve vzduchu stále visí otázka, kdy budou telefony představeny. Až dosud se spekulovalo buď o začátku příštího roku, nebo snad o konci roku letošního. Začátek příštího roku připadal v úvahu z toho důvodu, že jeden z modelů by měl podporovat 5G sítě. Šéf Redmi to potvrdil, ale dodal, že na svůj první telefon s 5G se chystají až v příštím roce. Krátce na to však Lei Jun, CEO Xiaomi, naopak tvrdil, že Remi K30 se objeví ještě před koncem letošního roku.

A tento termín je nyní potvrzen. Aspoň to tak vypadá podle teaseru, který je k vidění na čínské síti. Oficiální představení je naplánováno na 10. prosince/decembra. Tipaři ale okamžitě začínají upozorňovat na to, že v prosinci/decembri bude uveden jen model Redmi K30. Verze K30 Pro pak bude představena v příštím roce. Na upoutávce si nelze nepovšimnout ani skutečnosti, že přístroj bude podporovat 5G, a to v obou standardech, tedy SA i NSA. Tím se fakticky nulují slova Lu Weibinga, že první telefon s touto podporou chystají až na příští rok.

Odhadované parametry

Pokud bychom se měli zaměřit na další specifikace Redmi K30, nutno říci, že o mnoha se spekuluje a jen málo jich je potvrzeno. Mezi ty, které potvrzeny jsou patří například obnovovací frekvence displeje, která by měla být 120 Hz. Znám je i design displeje, který bude mít oválnou „díru“ pro přední duální kameru. Potvrzeno je i rychlé nabíjení s výkonem 30 W. A o jakých parametrech se jen spekuluje? Je to především typ procesoru. Někteří z tipařů si myslí, že jím bude nový 5G procesor Snapdragon z řady 700, jiní naopak vsázejí na MediaTek čipset s modemem 5G. Na potvrzení tohoto a dalších parametrů si tedy ještě pár dní počkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.