Bylo by nošením dříví do lesa se nějak obšírně rozepisovat o úspěších společnosti Xiaomi. Nejen že si na svém domovském trhu vybudovala slušnou pozici, ale své aktivity rozšiřuje v rámci celého světa. A Xiaomi nejsou jen chytré telefony, ale další hromada produktů a prakticky celý ekosystém, který je skvěle propojen a funguje. A aby vzestup společnosti pokračoval i v budoucnu, dochází nyní velkým organizačním změnám ve vedení.

Jeden ze zakladatelů Xiaomi, senior vice prezident Li Wanqiang potvrdil, že ze společnosti odchází. Dochází i ke změnám na dalších pozicích ve vedení. Pánové Lin Bin, Wang Xiang a He Yong byli povýšeni. Svůj post mění i Zhou Shouzi a Lu Weibing. Tuto poziční rotaci zdůvodňuje generální ředitel Lei Jun zejména tím, že společnost čeká perný rok a potřebuje posílit vedení jednotlivých skupin, což by tato rotace kádrů měla zajistit. K reorganizaci dochází těsně před koncem letošního roku, aby se manažeři na svých nových pozicích měli čas zorientovat a připravit se na rok příští, kdy bude docházet ke klíčovým změnám a inovacím zejména v oblastech rozvoje 5G sítí a AIoT. Společnost v tomto ohledu chce, aby jejich telefony, které budou mít v příštím roce cenovku vyšší než 2000 jüanů, plně podporovaly 5G.

Xiaomi také nedávno zveřejnila svou finanční zprávu za třetí čtvrtletí letošního roku, kdy vykázala celkový příjem 53,7 miliardy jüanů. Z této částky plyne skutečně rekordní čistý zisk, který dosáhl na 3,5 miliardy jüanů, a to překonalo veškerá očekávání. Společnosti v současné době patří celosvětově čtvrté místo podílu na trhu s chytrými telefony. Na evropském trhu si vede velmi dobře a její dodávky telefonů se meziročně zvýšily o 90,9%. Na indickém trhu je dominantním prodejcem v několika posledních čtvrtletích a zájem o její telefony neklesá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.