Před půl rokem se šéf Xiaomi Lei Jun vyjádřil k jejich plánované reorganizaci řad telefonů na sociální síti Weibo a podle jeho slov si firma plánovala ponechat pouze řady Mi a nové CC, vyráběné ve spolupráci s Meitu. To ale nebránilo fanouškům přerostlých telefonů stále doufat, protože kousky z řady Xiaomi Max patřily mezi velmi oblíbené. Ostatně úspěchy Samsung Galaxy Note hovoří samy za sebe, někteří uživatelé prostě preferují velké „lopaty“. Naděje však uťal včera opět sám Lei Jun.

Fanoušci na sociálních sítích se totiž opět vyptávali právě na osud řady Xiaomi Max a případné datum vydání nových modelů. A Lei Jun se velmi jasně vyjádřil, že se neplánuje žádný další telefon z této řady a máme tak definitivně těmto přerostlým kusům zamávat. Na první pohled velmi smutná zpráva pro fanoušky, ale při bližším zvážení celé situace jde o zcela logický krok. Úhlopříčky displejů moderních telefonů se už dnes v podstatě dorovnaly původnímu Max a nejeví známky nějakého zmenšování. Přerostlé kusy tak už nejsou nutné a poptávku pokryjí i standardní řady.

Pro osvěžení paměti můžeme zabrousit lehce do historie, protože první Xiaomi Max spatřilo světlo světa v roce 2016. Nabízelo na svou dobu masivní 6,44-palcovou úhlopříčku, protože většina telefonů se v té době spokojila s 5,5-palci displeje. Posledním členem této rodiny se pak stal Xiaomi Max 3 minulý rok, kde se úhlopříčka dostala až na 6,9-palce a pomalu začala přetékat do tabletových kategorií. Dnes tato čísla jsou v podstatě mainstreamová, takže by výrobci museli přijít s něčím opravdu extrémním, aby mohli telefon nazvat Max. Jaká je Vaše představa o ideální úhlopříčce displeje telefonu ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.