Dnes se ještě jednou vrátíme k včerejší prezentační akci společnosti Huawei, na které byl kromě jiného představen i tablet Huawei MatePad Pro. Už podle prvních shrnutí parametrů aspiruje na skutečně špičkový model a silného konkurenta Apple iPad Pro. Jako první tablet má „díru“ v displeji pro uložení přední kamery a zároveň také podporu bezdrátového nabíjení, a to včetně reverzního nabíjení. Mělo by také jít o jeden z nejvýkonnějších tabletů.

Včera však byla vydána jen verze Huawei MatePad Pro s podporou 4G. A to i přesto, že je osazen procesorem Kirin 990. V čínských médiích se nyní objevila informace, že výrobce má další trumf v rukávu, se kterým hodlá vyrukovat už v prvním kvartálu příštího roku. Takže ti z vás, kteří si dělají na tento tablet zálusk, ale chtěli by u něj mít i podporu 5G sítí, mohou už pomalu začít šetřit. MatePad s 5G skutečně bude. Bude také osazen čipsetem Kirin 990, tentokrát však s integrovaným modemem 5G a vyšším taktem jader.

Kromě výkonnějšího procesoru s 5G modemem se také očekává, že 5G verze MatePad Pro bude mít i vyšší kapacitu baterie. Tipaři odhadují, že by se z 7250 mAh u 4G verze mohla zvednout na 7500 mAh. Další parametry zůstanou s nejvyšší pravděpodobností stejné jako u včera představeného tabletu. Zda bude MatePad Pro 5G nabízen ve variantě s WI-Fi a variantě s LTE zatím není známo. Přestože dojde jen k několika málo vylepšením, měli bychom počítat s poněkud vyšší cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.