Společnost Xiaomi představila novou variantu svého tabletu Redmi Pad Pro, která řeší klíčové omezení původní verze. Tato varianta s podporou 5G, tedy Redmi Pad Pro 5G vychází vstříc uživatelům, kteří vedle působivých funkcí zařízení pro zábavu a produktivitu hledají i mobilní datové připojení.

REDMI PAD PRO 5G PŘEDSTAVEN S MOBILNÍM PŘIPOJENÍM A KONKURENCESCHOPNOU CENOU

VÝKON A DISPLEJ

Nový Pad s podporou 5G si v jádru zachovává silné stránky svého základního modelu, který využívá pouze Wi-Fi. Čipová sada Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 poskytuje vyvážený výpočetní výkon a efektivitu. Začlenění modemu 5G pak zajišťuje, že uživatelé mohou využívat vysokorychlostní mobilní sítě pro úkoly, jako je streamování, stahování a hraní online her.

Ústředním prvkem tabletu je dobrý 12,1palcový IPS LCD displej, který se může pochlubit ostrým rozlišením 2 560 x 1 600 pixelů. Obnovovací frekvence displeje 120 Hz slibuje plynulý obraz a svižnou odezvu. To je ideální pro hráče, tvůrce obsahu i běžné uživatele. Pro zvýšení odolnosti vybavila společnost Xiaomi displej ochranným sklem Corning Gorilla Glass 3 a špičkový jas 600 nitů zajišťuje jasnou viditelnost i v jasném prostředí.

FOTOAPARÁTY

Přestože Redmi Pad Pro 5G upřednostňuje produktivitu a zábavu, nabízí také základní funkce fotoaparátu. Zadní část je vybavena 8Mpx primárním snímačem s LED bleskem pro pořizování příležitostných fotografií nebo dokumentů. Přední 8MP kamera slouží pro potřeby videokonferencí.

SOFTWARE, BATERIE A ÚLOŽIŠTĚ

Tablet navíc využívá nejnovější uživatelské rozhraní HyperOS společnosti Xiaomi, postavené na operačním systému Android 14. Tato kombinace poskytuje uživatelům známé, ale přesto přizpůsobené prostředí systému Android. Významnou předností tabletu Redmi Pad Pro 5G je jeho masivní baterie s kapacitou 10 000 mAh. Ta slibuje delší používání na jedno nabití. Zařízení také podporuje až 33W rychlé nabíjení, které uživatelům umožňuje v případě potřeby rychle doplnit baterii.

Pokud jde o úložiště, Redmi Pad Pro 5G se dodává ve dvou konfiguracích. 6 GB RAM ve spojení se 128GB úložištěm a 8 GB RAM s 256GB úložištěm. Uživatelé, kteří hledají další úložiště, mohou využít slot na karty microSD pro další rozšíření.

Redmi Pad Pro 5G: DESIGN A DOSTUPNOST

Nový Pad s podporou 5G se v současné době dodává v Číně v elegantním tmavě šedém barevném provedení. Pro globální launch ale bude dostupná širší paleta barev. Společnost Xiaomi stanovila konkurenceschopnou cenu tabletu, přičemž cena varianty 6 GB/128 GB začíná na 1 999 CNY (přibližně 275 USD). Verze s 8 GB/256 GB je o něco dražší a stojí 2 399 CNY (přibližně 330 USD).