Společnost Sony má poslední dobou poněkud krušné časy. Přestože jejich telefony stále patří mezi ty velmi dobré, prodávají se podstatně hůř než před lety. To ovšem neznamená, že by výrobce přestal bojovat o přízeň fanoušků a rovnou hodil flintu do žita. Nejen že chystají na příští rok telefon Xperia 3, který bude patřit k vlajkovým lodím, uspořádali také v Číně konferenci, kde seznámili odbornou i laickou veřejnost se svými plány do budoucna.

Hlavním tématem této konference bylo inovativní řešení snímačů fotoaparátů telefonů, kterým by chtěli vývojáři Sony dopřát takovou kvalitu, kterou můžeme nalézt u digitálních zrcadlovek (DSLR). Zástupci společnosti vycházejí z velkého boomu posledního roku, kdy se valná většina výrobců snaží osazovat své telefony moduly fotoaparátů s několika snímači. Také rozlišení foto senzorů se stále zvyšuje. Tento trend letos překročil veškerá očekávání a snímače Sony jdou na odbyt v stále větší míře. Například senzor IMX586 s rozlišením 48 Mpix najdeme letos u velkého množství telefonů střední i high-end třídy. Roste poptávka po 64 MPix senzorech a v posledních měsících i 108 Mpix snímačích a proto japonský producent razantně navýšil jejich výrobu.

Zástupci společnosti na konferenci také uvedli, že stále pracují na inovaci svých senzorů tak, aby v dohledné době byly srovnatelné s kvalitou digitálních zrcadlovek. Už v příštím roce chtějí uvést na trh senzory s vylepšeným režimem HDR, automatickým ostřením a vylepšeným režimem pro focení za špatného osvětlení. Dále se chtějí se zaměřit na vývoj a výrobu velkoformátových čipů a postupné zavádění technologie Image Sensing a technologie, která bude využívat polarizované snímání. Mezi další novinky bude patřit nová fixační technologie pro rozostření pozadí u HRD+. Ta by měla zajistit perfektní zaostření snímaných objektů při rozostřeném pozadí snímku. Pokud se vše podaří v příštím roce zrealizovat podle plánu, mohli bychom se těšit na značné zvýšení kvality foto výstupů u mobilních telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.