Společnost Huawei připravuje svůj další tablet, který dostane obchodní název Huawei MatePad Pro. Něco málo už o něm víme, protože má za sebou několik certifikací včetně certifikace Tenaa. Prošel i testy Geekbench s procesorem Kirin 990, 6 GB RAM a operačním systémem Android 10. A už také máme potvrzeno, že oficiální představení tabletu se odehraje za pět dnů, tedy 25. listopadu/novembra v Šanghaji.

Tipaři odhadují, že by chystaný Huawei MatePad Pro mohl být výrazným konkurentem tabletu iPad Pro společnosti Apple. A to navzdory tomu, že konkrétní informace o parametrech zatím nejsou k dispozici. K již výše zmíněnému můžeme také přičíst i podporu rychlého nabíjení s výkonem 40 W, dále také i to, že bude tablet nabízen ve dvou verzí s podporou Wi-Fi a nebo podporou LTE. Očekává se, že podporu 5G sítí u tohoto zařízení nenajdeme. Z obrázků, které se mihly na internetu lze také dedukovat, že v displeji MatePad Pro bude „díra“ pro uložení přední kamery. Samotný displej by měl mít údajně rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Doplňme ještě, že baterie by mohla mít kapacitu 6000 mAh a interní úložiště by mohlo dosáhnout až na 256 GB. A tipaři dále tvrdí, že fotoaparát na zadním panelu tabletu bude duální.

Podle obrázků se očekává, že k tabletu bude jako příslušenství přibalena i malá klávesnice s magnetickými piny a sytlus. Nu a právě podpora stylusu nebo M-Pen je právě nyní potvrzena. Informace se sice objevila na čínské síti, ale vzhledem k tomu, že pochází z oficiálního účtu Huawei ji můžeme brát jako pravdivou. Každopádně do představovačky Huawei MatePad Pro zbývá ještě pár dnů, ve kterých můžeme očekávat snad podrobnější informace o specifikacích tabletu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.