Společnost Oppo se chystá uvést na trh nový tablet. Půjde o vlajkovou loď Oppo Pad 3. Zatímco oficiální podrobnosti zatím nejsou k dispozici, úniky a zvěsti nás stále zaplavují. Aktuálně se objevil nový únik, který odhaluje všechny klíčové specifikace tohto špičkového tabletu. Pojďme se na ně podívat níže a zároveň mějme na paměti, že informace zatím nejsou potvrzené a je třeba je brát s rezervou.

Digital Chat Station, renomovaný tipster v technologickém průmyslu, nedávno zveřejnil informace o Oppo Pad 3. Počínaje designem bude mít Pad 3 celokovové tělo. To zajistí prémiový zážitek oproti plastovému provedení. Elegantní design a prémiová kvalita provedení jsou na trhu s high-endovými zařízeními zásadní.

Oppo Pad 3

DISPLEJ: VYSOKÉ ROZLIŠENÍ 3K A OBNOVOVACÍ FREKVENCE 144 HZ

Podle tipu bude Pad 3 vybaven 12,1palcovým LCD panelem. Ten nabídne vysoké rozlišení 3K. Tablet navíc cílí na hráče díky obnovovací frekvenci 144 Hz. Na trhu vlajkových lodí nabízejí tablety, jako je Galaxy Tab S9+, pouze 120Hz obnovovací frekvenci.

VÝKON: ČIPSET SNAPDRAGON 8 GEN 3

Další výhoda pro hráče? Čipová sada Snapdragon 8 Gen 3. Oproti Oppo Pad 2, který byl vybaven čipem Dimensity 9000, znamená přechod na aktuální generaci vlajkového procesoru Qualcomm výrazné zvýšení výkonu. Jedná se o procesor vlajkové úrovně, který je v současnosti jedním z nejsilnějších. Pohání špičkové telefony na trhu, a proto mohou uživatelé očekávat vysoký výkon a hraní her bez zpoždění. Tablet bude navíc vybaven až 16 GB RAM a 512GB interním úložištěm, takže bohatě postačí i náročným uživatelům.

OPPO PAD 3 NEMUSÍ BÝT ZAMĚŘEN NA FOTOAPARÁT

V oddělení fotoaparátů bude mít Oppo Pad 3 pravděpodobně 13Mpx zadní fotoaparát a 5Mpx přední kamerku. To napovídá, že fotoaparát nemusí být primárním vrcholem zařízení. O chod celého hardwaru se stará baterie s kapacitou 9510 mAh a podporou 67W rychlého nabíjení.

Dalším vrcholem zařízení je tužka Oppo Pencil2. Ta zřejmě disponuje lineárním motorkem pro lepší haptiku. Tímto doplňkem by Oppo mohlo konkurovat nedávno představené tužce Apple Pencil Pro, která nabízí špičkový zážitek. Oppo může nabídnout dobrý zážitek, ale za nižší cenu než Apple s vlastní tužkou Oppo Pencil2.

CÍLOVÝ TRH OPPO PAD 3

Při pohledu do uniklých specifikací je jasné, že cílovým trhem pro Oppo Pad 3 jsou nároční uživatelé včetně hráčů. Vysoká obnovovací frekvence 144 Hz může nabídnout plynulejší herní zážitek. Navíc s přidáním výkonného procesoru je to ještě lepší. Pokud Oppo Pad 3 porovnáme na současném trhu, může si vydobýt své místo se Snapdragonem 8 Gen 3. Tabletů s prémiovým procesorem není mnoho.

Když už mluvíme o vydání, zdá se, že bychom nemuseli být daleko od uvedení na trh. Oppo Pad 3 již také prošel certifikační platformou 3C. Toť silným indikátorem brzkého vydání. Stojí za zmínku, že zatímco Digital Chat Station má za sebou solidní úniky, tyto specifikace zůstávají společností Oppo nepotvrzené. Konkrétnější informace přinese oficiální oznámení, které se očekává v nejbližší době.