Jeden z obchodních ředitelů značky Huawei Yu Chengdong dnes oznámil, že nejnovější přírůstek do rodiny produktů Mate by měl spatřit světlo světa už 25. listopadu v Šanghaji. Což samozřejmě vyprovokovalo k činnosti analytiky a spekulanty, protože o co by tak konkrétně mohlo jít ? Pan ředitel navíc naštěstí poskytl i malý teaser, ze kterého je vše poměrně jasné, navzdory rozostřené polovině písmen. S malou dávkou představivosti si totiž každý jednoduše doplní k chystané novince název MatePad.

Produkty řady Mate se zatím omezily jen na telefony a notebooky, přičemž pro tablety bylo rezervováno označení MediaPad. To se ale právě asi změní 25. listopadu a nový MediaPad by měl být také prvním tabletem s full-screen designem a moderním „průstřelem“ displeje pro selfie kamerku. Stejně jako v případě telefonů a notebooků půjde u nového člena rodiny Mate o high-end produkt a někteří dokonce předpovídají přímo označení MatePad Pro. Nebo se prostě dočkáme hned dvojice kousků, což je podle mého i logičtější.

Hardwarová výbava tak určitě nebude k zahození a obecně se očekává třeba nový procesor Kirin 990, 8 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti, dvojitý zadní fotoaparát, čtečka otisků prstů v displeji (tedy asi AMOLED), podpora stylusu nebo speciální magnetické pouzdro s klávesnicí. Nejistota panuje ohledně úhlopříčky displeje, ale ta se právě možná bude lišit v závislosti na verzi MatePadu. S největší pravděpodobností také asi budeme muset oželet služby Google v nainstalované verzi Androidu, stejně jako u telefonních bratříčků. Určitě také nepůjde o levný kousek a bude zajímavé srovnání s hlavní konkurencí od Samsungu nebo Applu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.