První vlna aktualizací přístrojů Xiaomi jede na plné obrátky. Velmi populární nadstavba MIUI ve své letošní verzi MIUI 11 postavené na systému Android 10 se pomalu začíná rozšiřovat na další zařízení Xiaomi a Redmi. Po vývojářské betě je nyní v Číně distribuována její otevřená beta verze. Po telefonech Mi Mix 3 a Mi 8 SE se nyní dostává i na model Xiaomi Mi 8. V této první vlně by měly být aktualizovány také telefony Xiaomi Mi 9 SE, MIX 2S, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 se snímačem otisků v displeji, Mi Max 3 , Redmi K20, Redmi Note 7 Pro a Redmi 7.

Aktualizační balíček má velikost 2,1 GB a je v něm zahrnuta také bezpečnostní záplata za měsíce říjen/október. Aktualizace pro Xiaomi Mi 8 má označení MIUI 11 9.10.24 a samozřejmě obsahuje celou řadu úprav a vylepšení, ale zatím také i poměrně dost chyb, které bude nutno postupně vychytat a odladit. Pokud se však přesto rozhodnete tuto verzi MIUI vyzkoušet, musíte počítat s tím, že stále jsou tu problémy s kompatibilitou aplikací třetích stran. Zatím je také nadstavba nestabilní. Je tedy nutno před instalací zazálohovat všechna podstatná data.

Ovšem postupně jsou opravovány i chyby a problémy, které odhalila předchozí testování. Byla například přidána aplikace pro uživatelské prostředí po úspěšné aktualizaci systému síťového asistenta. Byl také přidán inteligentní režim úspory energie a automatická optimalizace energie při uzamčené obrazovce. Dále došlo k optimalizaci rozhraní pro ověření soukromí. Samozřejmě nechybí tmavý režim, dynamické živé tapety, nové ikony a typy písma a přepracované nastavení. Aktualizace je primárně distribuována v Číně, následně by měla být pro Mi 8 dostupná i globálně.