Už nějakou dobu se mluví o chystaném telefonu Xiaomi Mi CC9 Pro. Sítí cirkulují nepotvrzené informace o jeho parametrech a také nějaké ty renderované obrázky. Dokonce před nedávnem unikla zvěst o tom, že telefon bude oficiálně představen už dnes. Ovšem jak už tak bývá na čínských sítích zvykem, nebo skoro pravidlem, všechno je jinak. Na čínském Weibo, kde jinde, se totiž objevil teaser a ten avizuje představovačku Mi CC9 Pro. Naplánována je na 5. listopadu/novembra. Takže dnes telefon opravdu nečekejme.

Fotoaparát

Z teaseru také plyne, že v případě Xiaomi Mi CC9 Pro se můžeme těšit na slušnou foto výbavu. Půjde o první přístroj Xiaomi, který bude mít primární senzor zadního fotoaparát s rozlišením 108 Mpix. Také není bez zajímavosti, že senzorů bude celkem pět a pětinásobný bude i optický zoom. Tři snímače budou uloženy do jednoho vertikálního modulu. Čtvrtý a pátý senzor budou solitérně uloženy pod modulem. Napravo od hlavního modulu jsou i dva duální LED blesky.

Podle výrobce si právě díky 108 MPix primárnímu snímači výsledné fotografie uchovají plně prokreslené detaily. A to dokonce i při markantním ořezu. Dále bychom v případě složení jednotlivých snímačů měli počítat se širokoúhlým objektivem, teleobjektivem a pravděpodobně i s 3D senzorem. Xiaomi bohužel nezveřejnila rozlišení jednotlivých senzorů a ani nejsou známy funkce nebo režimy fotoaparátu.

Očekávané parametry

Podle předchozích nepotvrzených zvěstí by měl mít Mi CC9 Pro 6,5 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a integrovaným snímačem otisků prstů. Přední kamera by měla mít 32 MPix. Na postu procesoru bychom mohli čekat osmi jádrový Snapdragon 730G. Paměťová kombinace by měla mít několik verzí, kdy ta nejvyšší by měla mít 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh s podporou rychlého 27 W nabíjení a bezdrátového 20 W nabíjení. Očekává se také Android 10 s MIUI 11, NFC a IR blaster. Jak by mohla být nastavena cenovka telefonu se zatím neví.