Xiaomi je bez debat jedním z vedoucích tahounů trhu s chytrými nositelnostmi, ale o to se z velké části starají chytré náramky řady Mi Band. Chytré hodinky prozatím Xiaomi nechávali na starost Huami a jejich řadě Amazfit, která sice patří do ekosystému firmy, ale nejednalo se přímo o jejich produkty. Podle nedávných zpráv ale čínský gigant začal uvažovat o vlastním pokusu v této kategorii a evidentně přešel brzy od slov k činům. Tedy alespoň tomu nasvědčuje dnešní teaser plakátek ze sociální sítě Weibo, který se nás pokouší navnadit na nové Xiaomi Mi Watch.

Teaser poukazuje jednoznačně na datum představení 5. listopadu, což se kryje s již ohlášenou představovačkou značky, na které by měl třeba spatřit světlo světa model Mi CC9 Pro se 108 Mpix fotoaparátem nebo nová generace Mi TV 5. A chytré hodinky přímo z produkce Xiaomi by měly být jakousi třešničkou na dortu, protože by se podle všeho mělo jednat v mnoha ohledech o premiéru. Veškeré modely Amazfit si totiž prozatím vystačily bez platformy Google WearOS a to by se právě s novým kouskem mělo změnit.

Xiaomi Mi Watch by totiž podle zasvěcených odhadů měly být postaveny na upravené verzi právě Google WearOS, která by se pravděpodobně mohla jmenovat Mi Wear OS. Xiaomi v pojmenování obvykle sází na jistotu a nehrají hru na přehnanou invenci. A co se týče konkrétního označení modelu, tak si nedávno nechali patentovat název „Mi Watch COLOR“, ale to může být jen jedna verze z mnoha. Zajímavostí je i fakt, že ačkoli už nedávno unikl na web zaručený design nových hodinek s kruhovým displejem, tak teaser spíše naznačuje čtvercový design se zaoblený rohy podobný Apple Watch. Tak uvidíme.

Hardwarová výbava bude určitě také na úrovni, spekuluje se o použití některé z procesorů řady Snapdragon Wear a hodinky by také měly nabídnout eSIM kartu, 4G připojení, multifunkční NFC čip, always-on AMOLED displej a spoustu dalšího. Nechme se překvapit na cenové zařazení, protože modely Amazfit se většinou spíše řadily k těm levnějším kouskům spektra, o chytrých náramcích Mi Band ani nemluvě. Ale možná se Xiaomi s tímto modelem vydají na cestu dražšího high-endu.