Společnost Xiaomi pilně maká na tom, aby dodržela svůj nastavený harmonogram aktualizací nadstavby MIUI 11 založené na Androidu 10. Samozřejmě celá akce odstartovala distribucí beta verze a nyní dochází i na verzi stabilní. K telefonům, které ji v těchto dnech dostávají přibyly i modely Xiaomi Mi Mix 3 a Mi 8 SE.

Po otevřené betě je nyní v Číně distribuována její stabilní verze. V první vlně aktualizace přichází na přístroje Xiaomi Mi 9 SE, Mi MIX 3, MIX 2S, Mi 8, Mi 8 Lite, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, Xiaomi Mi 8 se snímačem otisků v displeji, Mi 8 SE, Mi Max 3 , Redmi K20, Redmi Note 7 Pro a Redmi 7. Připravena je také pro modely Redmi K20 Pro a Xiaomi Mi 9. Kromě jiného byl aktualizován i Xiaomi Mi 6, ten sice dostal poslední iteraci MIUI, ale ta není založena na operačním systému Android 10, ale na Android Pie.

Pro přístroj Xiaomi Mi Mix 3 má aktualizační balíček velikost 2,2 GB a číslo verze je MIUI 11 9.10.23. Dodejme ještě, že tato aktualizace běží zatím jen v Číně pro malou testovací skupinu uživatelů. Po vychytání chyb a celkovém odladění bude šířena na další telefony Mi Mix 3. V případě Xiaomi Mi 8 SE má update velikost více než 2 GB a číslo verze je MIUI 11 9.10.23. Dále platí totéž co u Mi Mix 3. Distribuce začíná v Číně, po odladění bude šíření pokračovat.

U Modelu Mi 8 SE už někteří z testerů hlásí, že aktualizace není příliš stabilní a některé aplikace buď nefungují, nebo fungují chybově. Vývojáři v obou případech upozorňují na to, že uživatelé, kteří už své telefony aktualizovali beta verzí MIUI 11 můžou stabilní verze stahovat via OTA. Ti, kteří betu nemají, musí stabilní verzi nainstalovat ručně. Také je doporučeno před aktualizací zazálohovat všechna data.