Na včerejší londýnské představovačce telefonů řady OnePlus 7T byl kromě nich oznámen i plán aktualizací pro nadstavbu OxygenOS postavenou na operačním systému Android 10. Tento plán představil sám šéf OnePlus, Carl Pei. Samozřejmě neopomněl upozornit na to, že jejich vlastní nadstavba je šitá přesně na míru globálním uživatelům telefonů a společnost pečlivě dbá na rychlé a včasné aktualizace.

V souvislosti s tím také chválil silnou komunitu OnePlus, díky které je OxygenOS včas opravován a starají se o přípravu beta verzí nadstavby. Ta je díky fanouškům v komunitě dobře otestována a opravy chyb a problému jsou tak velmi rychlé. Byla prý také vylepšena distribuce aktualizací via OTA. I ta je v současné době podstatně rychlejší. Jako příklad uvedl aktualizaci modelů OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. V tomto případě otestování beta verzí a distribuce finální verze trvalo jen 17 dní. U mnohých jiných společnosti tento proces trvá i několik měsíců.

Carl Pei také potvrdil, že OxygenOS postavený na Android 10 dostanou téměř všechny modely telefonů. Aktualizace však skončí u přístrojů OnePlus 5 a 5T. Časová osa by tedy měla vypadat následovně. Modely OnePlus 6 a 6T dostanou beta verzi nadstavby v průběhu tohoto měsíce. Stabilní verze pak bude odesílána v průběhu listopadu/novembra. Řada OnePlus 5 si na své aktualizace bude muset počkat až do druhého kvartálu příštího roku. Ovšem zde by mělo jít o stabilní verzi nadstavby. Kdy by mělo proběhnout testování beta verze Pei nezmínil, ale je velmi pravděpodobné, že by se tak mělo stát ještě letos. Bohužel, majitelé modelů OnePlus 3 a 3T se sice aktualizace na Android 10 nedočkají, ale běžné aktualizace poběží nadále.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.