Tak se fanoušci značky OnePlus dočkali, protože v 17.00 našeho času odstartovala v Londýně velká představovací akce zaměřená na novou sérii telefonů OnePlus 7T. Hlavní pozornost byla samozřejmě upřena zejména na model OnePlus 7T Pro, který se na indické akci před dvěma týdny ještě nepředvedl. Takže pro informace o základním modelu 7T vás mohu odkázat právě na náš článek, protože jde o zcela identický telefon, jen dostupný v našich končinách. Ale co zmíněný Pro model ?

Ve svých minulých článcích jsem vyjádřil obavy z minimálního pokroku u Pro verze, protože laťka nastavená základním modelem je setsakra vysoko. A nutno dodat, že mé obavy se vyplnily do puntíku… OnePlus 7T Pro je zcela zbytečný model pro majitele minulé generace 7 Pro, protože odlišnosti nalezneme slovy dvě. Jednou je vylepšený procesor Snapdragon 855 Plus a druhým nárůst kapacity baterie na 4085 mAh, toť vše. Od základního modelu se odlišuje vyšším QHD+ rozlišením displeje, výsuvným modulem selfie kamerky a 3x zoomem. Telefon je to opět skvělý, ale inovace v podstatě nulová a můžeme tak jednoznačně doporučit vaší pozornosti hlavně základní OnePlus 7T.

Telefony budou v Evropě dostupné od 17. října a ceny jsou nastaveny také poměrně zajímavě. OnePlus 7T bude existovat jen ve variantě 8 GB + 128 GB v modré nebo stříbrné barvě a bude se prodávat za 599 euro. Což je reálně opět nárůst, protože 8 GB +256 GB OnePlus 7 se prodával za stejnou cenu. OnePlus 7T Pro pak bude k mání také jen v jedné verzi 8 GB + 256 GB v modré variantě a nárůst není tak citelný, protože cena je nastavena na 759 euro (ze 749 euro za odpovídající kousek minulé generace). Vše pak završí speciální McLaren edice se „závodním“ designem a 12 GB RAM, který bude za 26 dní k mání za 859 euro.

Jak můžete vidět, tak se opravdu žádné velké překvapení nekonalo a mohu jen zopakovat lehké rozčarování z Pro verze. Pro nové zákazníky se jedná o výbornou koupi, ale vzhledem k minimálním odlišnostem od 7T je prostě těžké jej doporučit. Akce OnePlus navíc zklamala i neexistencí globálních informací o OnePlus TV, takže to skoro vypadá, že nakonec do Evropy ani nedorazí. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.