Včera byl v Číně oficiálně představen telefon Oppo Reno Ace, jehož specialitkou je extra rychlé nabíjení SuperVOOC 2.0 s výkonem 65 W. A za čtyři dny by měl být uveden telefon Realme X2 Pro a i v jeho případě se můžeme těšit na zajímavé parametry. Kromě jiného i na rychlé nabíjení. Přestože jsou Reno a Realme bratranci a chráněnci společnosti Oppo, s výkonem nabíjení na tom nebudou úplně stejně, ale velmi podobně.

Na čínské síti už ohledně rychlého nabíjení Realme X2 Pro vycházejí i propagační letáky, které potvrzují technologii SuperVOOC. Ta sice není tak ultra rychlá jako SuperVOOC 2.0, ale přesto potěší velmi slušným výkonem 50 W. Pokud bychom rychlost obou technologií chtěli porovnat, tak rozdíl v době nabití činí jen 5 minut. Tedy SuperVOOC 2.0 nabije 4000 mAh baterii z nuly na 100% za 30 minut. Kdežto SuperVOOC, kterou bude podporovat Realme X2 Pro, totéž zvládne za 35 minut. Ovšem za 10 minut bude 4000 mAh akumulátor nabit na zhruba 40%, a to je jistě slušná rychlost.

Kromě toho bude chystaný Realme telefon podporovat i další režimy nabíjení jako je USB-PD a také rychlé 18 W nabíjení s technologií Qualcomm. Jak je tedy vidět, v tomto směru jsou rozdíly mezi Realme a Reno Ace jen minimální a o koupi jedno z nich u mnohých rozhodne cena. Jak na tom s cenovkou bude přístroj ze stáje Realme zatím není známo, ale Oppo Reno Ace začíná na zhruba 450 dolarech, a to je pro Realme určitě výzva. Jak souboj Titánů nakonec dopadne se dozvíme už 15. října/októbra na evropské představovačce Realme.