Telefony Xiaomi a Redmi postupně začínají dostávat stabilní verzi populárního uživatelského rozhraní MIUI. Samozřejmě jde o letošní iteraci MIUI 11, která je postavena na systému Android 10. Mezi prvními aktualizovanými přístroji byl například Redmi K20 nebo i Xiaomi Mi Mix 2S. Určitě nebude od věci upozornit na to, že Mi Mix 2S není jediný Xiaomi telefon, který právě dostává stabilní verzi nadstavby. Zatím je však aktualizace distribuována pouze v Číně.

A kteří majitelé Xiaomi telefonů se můžou těšit na aktualizaci? Ti, kteří používají stroje Xiaomi Mi 8 SE, Mi Max 3 a Mi 9 SE. Ovšem aktualizace bude postupovat velmi rychle a čínské zdroje uvádějí, že v polovině tohoto měsíce budou aktualizovány všechny naplánované modely. A to je zatím nejrychlejší tempo od vůbec prvního vydání nadstavby MIUI. Dodejme ještě, že MIUI 11 je už také připravena pro Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro a Redmi 7.

Velikost aktualizačního balíčku pro Xiaomi Mi 8 SE je zhruba 700 MB a jeho číslo je MIUI V11.0.3. V případě Xiaomi Mi Max 3 je velikost přibližně 646 MB a číslo pak V11.0.2. Nu a u Xiaomi Mi 9 SE musíte počítat s velikostí 715 MB pod číslem V11.0.3. Ještě upozorníme, že byť jde o stabilní verzi, nejde o verzi globální. Ale i ta je už pomalu připravena ke spuštění a jako první by ji měl dostat telefon Redmi Note 8 Pro, a to konkrétně od 16. října/októbra. Takže stačí jen pár dnů  počkat na zahájení distribuce globální verze MIUI 11.