Módu vysoké obnovovací frekvence displejů přinesly na trh nejprve herní telefony, ale do širšího povědomí majoritní veřejnosti se dostala asi až s modelem OnePlus 7 Pro. Momentálně už je na trhu několik telefonů (jako třeba nová řada OnePlus 7T, Oppo Reno Ace, Nubia Red Magic 3 a další) s 90 Hz obnovovací frekvencí, ale jednoznačné vedení má nový herní ASUS ROG Phone 2, který to vytáhl dokonce až na 120 Hz. V tomto bohulibém počinu by však podle velmi dobře informovaných dobrodinců z XDA-developers neměl dlouho zůstat osaměly, protože Xiaomi pracují na nové vlajkové lodi právě se 120 Hz obnovovací frekvencí displeje.

Tento poznatek se opírá zejména o přidáno nových možností do beta verze systému MIUI 11 a uživatel tam bude mít na výběr mezi 120 Hz a 60 Hz. Nižší frekvence by byla jako volba pro úsporu baterie a plných 120 Hz pak pro zcela plynulý obraz. Přítomnost těchto nových možností nastavení je jasným indikátorem prací na telefonu podporujícím 120 Hz, protože MIUI nikde nemá možnost nastavení 90 Hz. Samozřejmě se jedná o logickou dedukci a ne zcela jasné potvrzení, ale chlapci z XDA se obvykle ve svých teoriích příliš nemýlí a mají je podložené. Ale dokud se samozřejmě nevyjádří přímo Xiaomi, tak jistotu mít nebudeme.

Zásadní otázkou tak zůstává i to, který z chystaných modelů od Xiaomi bude právě oním pionýrem a úderníkem prvního sledu nové frekvence. Hlavním podezřelým je jako obvykle Mi MIX 4, ke kterému se upírá většina podobných spekulací a doufajících fanoušků. Podle posledních zpráv by se měl Mi MIX 4 objevit na trhu během prvního čtvrtletí roku 2020 a bude vybavený novým procesorem Snapdragon 865. Takže by se jen nabízelo mu dát také do vínku i 120 Hz displej, že ? Každopádně budeme velmi zvědavi, zda se tento pokrokový nápad bude šířit i mezi další výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.