Před třemi dny oznámila společnost Xiaomi přípravu nové produktové řady telefonů s názvem Xiaomi CC. Ta vznikla za spolupráce se společností Meitu. Podle prvních informací budou přístroje řady CC orientovány na selfie kameru a mladé uživatele. První telefon by měl mít název Xiaomi CC9, případně CC9e.

Na síti se už také objevily první rendery telefonu řady Xiaomi CC9. I když se původně očekávalo, že telefon bude mít výklopný modul přední kamery, podobně jako Asus ZenFone 6, obrázky ukazují klasickou konstrukci. Přední fotoaparát by měl být podle obrázků uložen v kapkovitém výřezu. Dalšími předpokládanými parametry jsou 6,39 palcový displej, 32 MPix přední kamera, trojitý zadní fotoaparát, Snapdragon 712 a baterie s kapacitou 4000 mAh.

Spekuluje se tedy, že na renderu je Xiaomi CC9e, který by měl mít nižší parametry a přístroj CC9 by měl být tím silnějším z dvojice a také by měl mít výklopnou kameru. Společnost sice zatím nevypustila nějaké bližší informace, nebo rendery, ale zato je k dispozici teaser. Podle něj bychom se novinkových zařízení měli dočkat už 2. července/júla. Je tedy pravděpodobné, že nás čeká týden, ve kterém bychom se měli o chystaných telefonech dozvědět více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.