Ohodnoťte článek

Společnost Xiaomi dnes oznámila zbrusu novou řadu telefonů, která dostala název Xiaomi CC. Vzešla ze spolupráce se společností Meitu, s níž Xiaomi uzavřela letos na jaře smlouvu o partnerství. Série by měla být právě díky Meitu orientována na selfie kamery a na mladé uživatele.

Lei Jun, CEO Xiaomi, při oznámení řady Xiaomi CC řekl, že na vývoji pracuje nejmladší produktový tým společnosti „Chic & Cool 90“. Odtud tedy získala označení CC. Řada CC by se měla výrazně lišit od sérií Mi a Redmi. Vychází ze zkušeností nového mladého produkčního týmu. Ten vychází z posledních trendů umění, hudby a módy pro mladé. Telefony této řady by měly být barevné, kreativní a odrážející poslední módní trendy.

Bude zde využita také nová estetická koncepce “Xiaomi X Meitu AI Aesthetics Lab”. Ta kombinuje pokročilý kamerový hardware a „estetické“ technologie. V praxi by tato vzletná slova mohla znamenat podporu AI, nové funkce pro selfie kameru, přidání různých filtrů pro „zkrášlení tváře“ a úpravu selfie fotek. Kdy a s jakým obchodním názvem by měl být představen první telefon řady CC nebylo oznámeno, ale předpokládá se, že by jím mohl být Xiaomi CC9 nebo Xiaomi CC9e.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.