V tomto týdnu jsme se od Xiaomi dočkali oznámení oprášení slavné značky Meitu a chystané nové řady telefonů Xiaomi CC9, která by se měla brzy dostat na trh. Pro začátek bychom se měli dočkat dvojice modelů, ale na přesné datum vydání a podrobnější informace si budeme muset ještě chvíli počkat. Dnes se však na sociální síti Weibo objevil první obrázek a video k chystanému Xiaomi CC9, které jdou zcela proti dříve použitému designu telefonu použitém v původním teaser plakátku.

Dnes zveřejněný render telefonu a i zmíněné video totiž ukazují zcela klasický moderní design s kapkovitým vykousnutím displeje, nikde ani stopy po vyklápěcím modulu s trojitým fotoaparátem z teaser plakátku. Je samozřejmě možné, že druhý chystaný model bude zcela jiný, ale v certifikaci TENAA už byly k vidění oba modely CC9 a vše tak nasvědčuje konzervativnímu designu. Řada CC9 je ohlašována jako telefony pro mladé a pravděpodobně i dámské publikum, takže se možná můžeme těšit i na některé nestandardní barevné kombinace a výstřelky. Nic revolučního po designové stránce, protože telefony vypadají jako velmi blízká kopie Mi 9.

Co se týče výbavy, tak se nejvíce spekuluje o použití 6,39-palcového displeje s integrovanou čtečkou otisků prstů, procesoru Snapdragon 712, 32 Mpix selfie kamerce, hlavním 48 Mpix senzoru zadního fotoaparátu a 4000 mAh kapacitě baterie. V příštích dnech se určitě dozvíme více, ale osobně jsem velmi zvědav, kam se poděl vyklápěcí modul fotoaparátu z teaseru…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.