Společnost Oppo si jako jedna z prvních přichystala prototyp telefonu, který má selfie kameru integrovanou do displeje. Podle všeho by mělo jít o trend, na který se budou snažit naskočit i další výrobci. Mezi ty, kteří na podobném řešení pracují je například Xiaomi.

Samozřejmě jde o to, aby telefony neměly žádný výřez v displeji a obrazovka měla co největší užitnou plochu. Společnost Oppo svůj prototyp telefonu bude prezentovat 26. června/júna na MWC 2019 v Šanghaji. Ovšem má to jeden háček. Technologie je náročná na vývoj a výsledné vyladění k dokonalosti bude ještě nějakou dobu trvat. Vice prezident společnosti se na toto téma také vyjádřil na Weibo.

Podle něj budou ještě do konce tohoto roku na kameře pod displejem pracovat. Je tedy nepravděpodobné, že by s jeho sériovou výrobou začali ještě v letošním roce. Pokud se telefon začne vyrábět pro komerční využití, stane se tak nejdříve během roku příštího. Tato situace je velice podobná té, která se odehrávala kolem snímače otisků v displeji. Trvalo v podstatě dva roky, než se čtečka odladila do té podoby, aby byla plně funkční.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.