Řada Moto E patří k těm levnějším telefonům společnosti a ceně jsou přizpůsobeny i parametry přístrojů. Loni byly představeny modely E5 a podle odhadů na ni letos naváže řada Moto E6. Alespoň to tvrdí na svém twitterovém účtu jeden z vývojářů XDA, Mishaal Rahman.

Ten také odhalil několik hlavních specifikací telefonu Moto E6. Chystaný telefon má kódové označení „Surfna“. Měl by mít 5,45 palcový displej s rozlišením 1440×720 pixelů a poměr stran by měl být 18:9. Rozlišení a poměr stran by mohl naznačit tlustší horní rámeček i bradu a telefon tak zřejmě bude bez horního výřezu.

Přístroj bude podle Rahmana pohánět poněkud postarší procesor Snapdragon 430. Ten doplní na dnešní dobu skromné 2 GB RAM a 16/32 GB interního úložiště. S tím také koresponduje i nižší foto výbava. Moto E6 bude mít na zádech jen jeden 13 MPix snímač se světelností f/2.0 a přední kamera bude mít rozlišení 5 MPix se stejnou clonou jako zadní kamera. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh a telefon poběží na systému Android Pie. Cena je zatím jen orientačně odhadována na zhruba 150 dolarů pro americký trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.