Také společnost Huawei se podle všeho hodlá připojit k trendu pop-up kamer. Chystá prý telefon s názvem Huawei P Smart Z. Ten by měl být vybaven podobnou kamerkou jakou známe například u přístrojů Vivo. Vysunovací kameru využívají i další výrobci pro zvětšení užitné plochy displeje a chtějí se tím také vyhnout poněkud kontroverznímu výřezu nad obrazovkou.

Rendery, které se potulují na síti zobrazují Huawei P Smart Z v několika barevných variantách s vysunovací kamerou a Ultra Fullview designem obrazovky. Známy jsou i některé parametry, ale ty, stejně jako rendery nejsou potvrzeny. Displej telefonu by měl mít 6,59 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů. Poměr stran je 19,5:9. Pření pop-up kamera by měla mít 16 MPix.

Stejně jako u modelů P Smart 2019 by měl být i P Smart Z osazen procesorem Kirin 710. Doplní jej 4 GB RAM a 64/128 GB interní paměti. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh. Zadní duální fotoaparát tvoří 16 MPix a 2 MPix snímače. Telefon by měl být nabízen ve třech barvách, konkrétně Midnight Black, Emerald Green a Sapphire Blue. Cena je odhadována na 210 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.