Světově první telefon s pěti hlavními fotoaparáty s optikou ZEISS míří na český trh. Nokia 9 PureView posouvá fotografické schopnosti telefonů na novou úroveň a přináší pokročilé funkce do rukou nadšenců fotografování. Každý zachycený snímek je v HDR a podílí se na něm všech pět snímačů najednou.

Nokia 9 PureView – První telefon na světě s 5 hlavními fotoaparáty

Nokia 9 PureView je prvním telefonem na světě, který se může chlubit systémem pěti hlavních fotoaparátů s optikou ZEISS. Dva z nich zachycují snímek v barvě, tři jsou monochromatické pro lepší zaznamenání ostrosti a detailů. Společně dokáží zachytit až 10x více světla, než je tomu u jednoho barevného fotoaparátu stejného typu.

Každý snímek zachycený pěticí fotoaparátů obsahuje minimálně 60MP dat. O zpracování a vyvolání fotografie se stará sofistikovaný výpočetní systém procesoru Qualcomm Snapdragon, který přiřazuje úkoly mezi ISP, DSP, GPU a CPU.

Neuvěřitelné detaily, dynamický rozsah a možnosti úprav

Díky 5 snímačům může Nokia 9 PureView využít při každé expozici 12,4 úrovní HDR a nabídnout tak extrémní dynamický rozsah. Veškerá data pak s využitím pokročilého mapování hloubky scény spojí do perfektní fotografie. Každá 12MP JPG fotografie se díky tomu vyznačuje vynikajícími detaily jak v oblastech jasného slunečního světla, tak i ve tmavém stínu.

Bezkonkurenční mapování hloubky scény umožňuje vytvořit úžasný bokeh a změnit bod ostrosti v Google Photos i dodatečně u výsledné fotografie. Snímky v nekomprimovaném formátu RAW/DNG je možné díky partnerství s Adobe upravit také v aplikaci Adobe Lightroom.

Nokia 9 PureView

Zážitek z vlajkové lodi v dokonale zpracovaném provedení

Nokia 9 PureView je vybavena pokročilými technologiemi nejen v oblasti fotoaparátu. V jádru telefonu tepe procesor Qualcomm Snapdragon 845 Mobile. Impresivní 5,99“ 2k pOLED obrazovka s technologií PureDisplay s podporou HDR10 zajistí vždy ostrý a bohatě barevný obsah. Čtečka otisků prstů se nachází pod displejem a nechybí ani bezdrátové Qi nabíjení.

Všech pět fotoaparátů na zadní straně je zakomponováno do 8mm tenkého těla bez jakéhokoliv vyčnívání. Nokia 9 PureView zvládne nástrahy každodenního používání díky rámečku z hliníku série 6000 s diamantem broušenými hranami a ochrannému sklu Corning Gorilla Glass 5 na přední i zadní straně.

Čistý, bezpečný a vždy aktuální Android 9 Pie spolu s Android One

Nokia 9 přichází s čistým Android 9 Pie a zařazuje se také do rodiny Android One. To zajistí pravidelné bezpečnostní aktualizace po dobu tří let a hlavní aktualizace systému po dobou dvou let. Android 9 Pie nabízí také podporu AI, která činí zařízení rychlejším, chytřejším a pomáhá šetřit baterii.

Dostupnost Nokia 9 PureView

Nokia 9 bude na českém trhu dostupná u vybraných partnerů v tmavě modré variantě za doporučenou cenu 15 999 Kč.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.