Společnost Google vydala už druhou beta verzi Android Q. Stalo se tak zhruba měsíc poté, co vyšla první verze. Najdeme zde hodně nových funkcí pro vývojáře. Ale ani uživatelé, kteří zatím mohou beta verzi Android Q testovat jen na telefonech Pixel tu najdou zajímavé novinky.

Jde především o notifikační bubliny. Ty svým designem v Android Q hodně připomínají konverzační bubliny z Messengeru. Bubliny umožňují číst upozornění bez nutnosti posunutí panelu oznámení a usnadňují multitasking. Vývojáři Google tvrdí, že vybrali to nejlepší z podobných aplikací a vylepšili interakce, které jsou nyní konzistentní. Přibyla také ochrana soukromí uživatelů.

Notifikační bubliny jsou ideální pro zasílání zpráv. Nabízejí pohodlné zobrazení probíhajících úkolů jako jsou například telefonní hovory, časy nebo poznámky. Mohou fungovat také jako vizuální upomínky. Pokud byste si bubliny a další novinky v druhé beta verzi chtěli vyzkoušet a jste majiteli některého z telefonů Pixel, můžete se podívat na Blog vývojářů a tam se přihlásit k testování.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.