Kromě telefonů s podporou 5G by mohly v letošním roce upoutat naši pozornost i skládací nebo ohebné telefony. Dost výrobců se na ně chystá a někteří je už představili světu. Také společnost Xiaomi vyslala začátkem roku signál, že připravují svůj skládací telefon a šéf společnosti, Lin Bin potvrdil, že již mají nachystaný jeho prototyp.

Následně se rozruch kolem tohoto zařízení uklidnil a nebylo o něm delší dobu slyšet. Mnozí fanoušci se ovšem na něj ptali a zřejmě proto vypustila Xiaomi do světa kratinké promo video, kde se zhruba v 10 sekundách telefon předvede.

I když je video skutečně krátké, lze si povšimnout, že mezi tímto přístrojem a telefonem, který byl k vidění v lednu/januári není žádný rozdíl. Může tedy jít o stále tentýž prototyp. Skládá se nadvakrát, po úplném rozložení má velikost tabletu a lze jej ovládat gesty. Konstrukce je zcela odlišná od skládacích telefonů společností Huawei a Samsung. Xiaomi skládacího telefonu bychom se podle odhadů mohli dočkat ve druhém čtvrtletí letošního roku za poloviční cenu Galaxy Fold.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.