Skládací telefon Samsung Galaxy Fold bude prvním přístrojem tohoto druhu, který půjde do prodeje příští měsíc s cenovkou kolem 2000 euro. A je jasné, že za tuto cenu už bude potenciální kupec vyžadovat určitou kvalitu.

Kvalita by se měla týkat především výdrže displeje při skládání telefonu. Někteří testeři, kteří už měli tu možnost telefon vyzkoušet tvrdí, že v rozloženém stavu je ohýbací část lehce patrná, což by mohlo vyvolat podezření, že se displej časem rozpadne.

Tyto pochybnosti chtěl výrobce vyvrátit a proto podrobil Samsung Galaxy Fold zátěžovému testu ohýbání. Telefon byl testován na speciálním stroji, který měl prověřit nejen výdrž displeje, ale také ohýbacího závěsu. Testování probíhalo týden a telefon byl neustále otvírán a zavírán.

Během testu byl sklopen zhruba 200000 krát. To by mělo odpovídat zhruba pěti letům běžného používání, kdy lze předpokládat, že bude sklopen přibližně stokrát za den. Displej telefonu zůstal nepoškozen a výrobce tímto chce dát najevo, že se budoucí majitelé nemusí obávat jeho poškození.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.