Telefony řady Huawei P30 jsou už pár hodin venku a oba přístroje mají několik konfigurací. Ovšem chybí mezi nimi verze s podporou 5G. A tak to zůstane i do budoucna. 5G verze prostě nebude a tuto skutečnost potvrdil i CEO Huawei, pan Richard Yu.

V rozhovoru pro CNET uvedl, že: „Svět ještě není připraven na vlajkovou loď Huawei s 5G.“. Zní to překvapivě, protože jejich skládací Mate X podporu 5G má. Navíc letošní rok se tak trochu nese ve znamení těchto sítí a ve Spojených státech a několika dalších zemích by se už letos mělo pomalu rozjet komerční využití 5G.

Richard Yu dále řekl, že společnost zvažuje, že příští řada Mate by mohla být na 5G připravena. Mělo by tedy jít o přístroje Mate 30 a Mate 30 Pro, které by měly být uvedeny někdy letos na podzim. Huawei samozřejmě mohl do řady Huawei P30 přidat i podporu 5G, ale načasování jejich uvedení tomu neodpovídalo. Společnost počítá s tím, že až rok 2020 bude tou pravou dobou pro 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.