Telefonní průmysl se letos pravděpodobně pravděpodobně bude trumfovat, kdo představí více skládacích smartphonů. A čínský gigant Xiaomi samozřejmě nebude pozadu. Aktuálně začal kolovat internetem dvojitý skládací telefon od Xiaomi, jako potvrzení této teze. Lin Bin, spoluzakladatel a prezident Xiaomi, uznal, že společnost se setkala s několika problémy při vývoji svého duálního skládacího telefonu. Nicméně, telefon prošel skvělým progresem a problémy byly vyřešeny.

Lin Bin oficiálně ukázal dvojitý skládací telefon od Xiaomi a můžeme tak prvně videt zařízení velikosti tabletu, které lze sklopit po dvou osách do malého „5-palcového“ smartphonu s fullscreen displejem.

Podle společnosti to bude první skládací telefon na světě, který se může ohýbat po dvou osách. Nazývají jej „dual foldable“ smartphone. Prezident Xiaomi řekl: „Toto symetrická dvojité složení podle nás dokonale kombinuje tablet s mobilním telefonem, který je praktický i designově hezký.“

skládací telefon od Xiaomi

Zařízení je stále ve stádiu prototypu a může chvíli trvat, než se jej doopravdy dočkáme. Můžeme však pozorovat, že po sklopení smartphonu, zpětný displej nezmizí okamžitě. Nikdo nepotřebuje aktivní displej na straně, kde se nepoužívá, takže to je jedna z věcí, které ještě bude muset Xiaomi vyřešit.

Xiaomi zatím nemá jméno pro tento smartphone a žádá fanoušky, aby se zapojili do výběru. Vzhledem k tomu, že MWC 2019 je v podstatě za rohem (od 23. do 26. února/februára), je možné, že o tomto telefonu na této akci dozvíme více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.