Včerejší tisková konference Xiaomi byla samozřejmě hlavně zaměřena na předvedení vlajkových lodí Xiaomi Mi 9 a Mi 9 SE, ale dostalo se i na některé další zajímavé další produkty. O bezdrátových nabíječkách a nové powerbance už dnes byla řeč, ale světlo světa spatřil i zajímavý chytrý reproduktor Xiaomi Xiaoai s velkým 4-palcovým displejem použitelný i jako brána k chytré domácnosti a celému ekosystému Xiaomi IoT zařízení.

Chytrý reproduktor Xiaomi Xiaoai se může pochlubit poměrně velkým 4-palcovým dotykovým displejem, takže se  bude hodit klidně i na noční stolek, případně do obývacího pokoje. Možnosti ovládání chytrých produktů jsou totiž poměrně obsáhlé a díky velké obrazovce není problém kontrolovat třeba i chytré IP kamery nebo kamerku venkovního zvonku. A samotný reproduktor asi také nebude úplně k zahození, protože produktů pod hlavičkou Xiaoai se už prodalo přes 9 milionů kusů.

Zařízení je samozřejmě určené hlavně pro domácí čínský trh, zejména díky propojení s video a audio knihovnami, ale díky možnosti instalace doplňkových aplikací by se tento kousek mohl hodit i na globální trh. Jen je škoda, že stále je poměrně nemožné pořídit si jednoduše některou z televizí Xiaomi TV, protože její integrace do celého ekosystému Xiaomi je opravdu ukázková a reproduktor ji také využije na maximum.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.