Minulý týden jsme se od čínského Oukitelu dočkali informací o plánu vydání dalšího levného telefonu, který by měl zapadnout mezi početnou rodinu řady „C“. Chystaný Oukitel C15 Pro by se pak údajně měl stát prvním globálním kouskem s decentním kapkovitým výřezem displeje a procesorem MT6761 (aneb Helio A22). Dnes jsme se dočkali dalších informací o výbavě tohoto telefonu a ne vše jsou bohužel zcela pozitivní.

Už z minulých informací jsme věděli, že Oukitel C15 pro dostane do vínku poměrně velký 6,088-palcový IPS displej s kapkovitým výřezem a poměrem stran 19,2:9, ale dnešní zpráva o rozlišení pouhých 1280 x 600 pixelů navádí k myšlenkám o šetření na nesprávném místě. Alespoň čtyř-jádrový procesor Helio A22 spolu se 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti by měl dodat dostatek výkonu v rámci své cenové kategorie a dokonce by grafický výkon měl o fous překonat i GPU čip v Helio P22. Dobrou zprávou je pak i přítomnost dual-band ac Wi-Fi, takže 5 GHz sítě pojedou jako po másle.

K dispozici však bohužel stále nemáme plánované ceny pro Oukitel C15 Pro a nedostalo se ani na oficiální datum vydání. Dá se však odhadnout, že cena bude poměrně nízká a měla by určitě spadnout pod 100 dolarů. Za levný telefon s Androidem 9 Pie hezky z výroby to bude doufejme tak akorát.