Příštích pár dní asi ještě uslyšíme pořádnou  porci novinek a zpráv ohledně chystaného vlajkového Xiaomi Mi 9, které už dokonce má i oficiální datum vydání. Ale 20. února nebude s největší pravděpodobností jediným představeným kouskem, protože prezident firmy Lin Bin zmínil konkrétně i speciální verzi Xiaomi Mi 9 Explorer Edition. Stejně jako minulý půjde o nadopovanou verzi základního modelu a na internet se dnes dostal i první (pravda neoficiální) obrázek.

Z něho na první pohled můžeme vidět jednu zásadní změnu oproti standardnímu Mi 9, které bude vybaveno trojicí zadních fotoaparátů. Explorer Edition se to zdá málo, takže je na obrázku zachycena hned čtveřice zadních senzorů spolu s LED bleskem pro dobrou míru. A vypadá to, že bude zachován i (falešný) průhledný design zadního panelu a stylový červený kroužek kolem první čočky fotoaparátu. Možná jsou na skladě i další změny a speciální vychytávky, ale to z prvního obrázku opravdu nevyčteme.

Řešení průhledného zadního krytu vypadá na obrázku jinak než u minulé generace Mi 8 EE, což by lehce napovídalo, že se opravdu jedná o reálné zobrazení nového modelu a ne fanouškovský výtvor, ale dokud nebude vše oficiálně potvrzeno tak samozřejmě nebudeme vědět s naprostou jistotou. Naštěstí 20. únor není nijak daleko a tak se všichni fanoušci Xiaomi nemusí spekulacemi a teoriemi opájet příliš dlouho, protože už za 6 dní se dočkají jak klasického Xiaomi Mi 9, tak i EE varianty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.