Informace o nové pod-značce čínského VIVO jsou staré jen pár dní  a prozatím byly chystané produkty IQOO zahaleny tajemstvím. Někteří analytici sice spekulovali o specializaci této značky čistě na high-end produkty, ale nice nebylo jasně oznámeno nebo potvrzeno. Dnes se však na internet dostaly první rendery údajného prvního zařízení IQOO a podle všeho se původní odhady opravdu nemýlily.

IQOO se totiž opravdu asi stane jakousi výkladní skříní VIVO, kde budou prezentovat inovativní a revoluční technologie. Alespoň tomu nasvědčují tyto první rendery, protože je na nich zachycen telefon s ohebným designem, který by tak konkuroval chystaným kouskům od velikánů typu Xiaomi, Huawei, Samsungu a Nubie. Takže žádný herní nebo specializovaný 5G telefon, ale revoluční ohebný design.

This slideshow requires JavaScript.

Na rozdíl od konkurenčních náčrtů a patentů by se totiž ohebný telefon IQOO měl rozevírat směrem ven, takže v zavřeném stavu bude displej stále na obou venkovních stranách. Nabízí se tak otázka praktičnosti, protože v zavřeném stavu nosíte telefon v kapse a displeje by tak byly vystaveny hrubšímu zacházení, ale to na druhou stranu jsou i displeje současných telefonů. Takže uvidíme, zda se opravdu prvním telefonem IQOO stane tento zajímavý ohebný pokus a snad se VIVO dílo podaří.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.