Xiaomi včera zavěsila na svůj oficiální Weibo účet poměrně nic neříkající obrázek s tím, že zásadní informaci sdělí dnes. Už včera se spekulovalo, že se tato depeše bude týkat Xiaomi Mi 9.

Takže jsme si místo spekulací počkali a dočkali se. Dnes Xiaomi potvrdila, že se jedná o chystaný Xiaomi Mi 9 a přidala i konkrétní datum jeho představení, a to bude 20. února/februára v Číně. Určitě je zajímavé, že se termín uvedení Mi 9 kryje s představovačkou Samsung Galaxy S10 a Galaxy Fold.

O parametrech Xiaomi Mi 9 toho zatím příliš nevíme. Zástupci společnosti předestřeli, že půjde o jejich nejvýkonnější a nejmodernější telefon. Za designem telefonu bude stát Mi Liu, který vytvořil vzhled Xiaomi Mi 6. Hovoří se také o tom, že procesorem bude Snapdragon 855 a 6,4 palcový AMOLED displej bude mít rozlišení 2220×1080 pixelů.

Zadní fotoaparát bude trojitý se snímači 48 MPix, 12 MPix a ToF senzorem. Přední kamera by mohla mít 24 MPix a baterie kapacitu 3500 mAh. Ale tyto parametry nejsou oficiálně potvrzeny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.