Letošní model telefonu Realme C1 by oficiálně uveden, ovšem jeho prodej bude zatím probíhat výhradně na indickém e-shopu Flipkart. Ostatně není se čemu divit, protože přístroje značky Realme, která je dceřinkou Oppo, si ve velmi krátké době získaly právě na indickém trhu velmi dobrý ohlas.

Jde totiž o telefony poměrně levné, kdy cena odpovídá jejich výbavě. Nejinak je tomu i u Realme C1 (2019). Celkově přístroj vychází z designu a v podstatě i specifikací svého loňského předchůdce. Došlo jen k navýšení paměťové kombinace na 2 GB RAM a 32 GB interního úložiště. Nabízena bude i verze se 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo s nadstavbou ColorOS 5.1.

Další parametry kopírují loňský model. Jde o 6,2 palcový displej s HD+ rozlišením a horním výřezem. Procesorem je Snapdragon 450 a baterie má solidní kapacitu 4230 mAh a údajně by měla poskytnout až 15 hodin přehrávání videa. Zadní fotoaparát je duální a tvoří jej 13 MPix a 2 MPix snímače. Přední kamera má 5 MPix. Vzhledem k tomu, že chybí klasický snímač otisků, je nutno se spolehnout jen na odemknutí pomocí rozpoznání tváře.

A jak je na tom Realme C1 (2019) s cenou? Ta je na Flipkart stanovena na 7499 indických rupií (105 dolarů) a 8499 indických rupií (119 dolarů). Oficiální prodeje startují 5. února/februára.