Docela nedávno jsme se zmínili, že značka Realme chystá nový telefon, který bude zaměřen na zábavu a bude za nedlouho uveden. To však bylo asi tak vše, co bylo o tomto přístroji známo. Spekulovalo se, že by to mohl být buď Realme A1, nebo Relame 3. Dnes je však téměř jisté, že půjde o novou verzi Relame C1.

Podle dalších upoutávek bude mít telefon velkou baterii, velký displej a velkou paměť. Konkrétní parametry známy nejsou a nezbývá než doufat, že budou poněkud vyšší než ty, které najdeme u původní verze Relme C1, který byl vydán loni v září/septembri. Ten má 6,2 palcový displej s HD+ rozlišení a výřezem na obrazovkou. Zadní panel je skleněný, a to i přesto, že jde o velmi levné zařízení.

Jako procesor byl u původní verze použit Snapdragon 450 se 2 GB RAM a 16 GB interní paměti, takže zde bychom u nové verze očekávali podstatné zlepšení. Operačním systémem u předchozí verze Realme C1 je Android 8.1 Oreo s nadstavbou ColorOS 5.1 a baterie má kapacitu 4200 mAh. Zadní duální fotoaparát tvoří snímače 13 MPix a 2 MPix, přední kamera je 5 MPix.

Tipaři tedy předpokládají, že nový Realme C1 by mohl dostat 3 GB nebo 4 GB RAM a 32 GB nebo 64 GB vnitřního úložiště. Snad i další parametry budou vylepšeny. Počkejme si však na nějaké podrobnější informace a termín představení telefonu.