Prezentace Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro se blíží a proto je dobré upozornit i na kvality procesoru Kirin 980, kterým budou oba telefony osazeny.

Právě na něj se Huawei zaměřil ve své nové video upoutávce, kde jsou nenápadně zakomponována i jablka jako odkaz na to, že novinkový Kirin 980 bude lepší a výkonnější než Apple A12 Bionic.

Ať už souboj Titánu dopadne jakkoli je nutno poznamenat, že Kirin 980 je jedním z mála čipsetů na trhu, které jsou vyráběny pomocí 7 nm technologie. A aby v rámci srovnávání procesorů došlo i na jiné výrobce než Apple, Huawei tvrdí, že jejich nový čipset je o 37% výkonnější a o 32% účinnější než Snapdragon 845.

Nový Kirin bude také první procesorem, který využije jádra Cortex-A76, NPU Dual-Brain Power, GPU Mali-G76 a podporu LTE Cat. 21. Bude také první s podporou LP334MHz LPDDR4X.

Máme se tedy na co těšit, protože Kirin 980 bude debutovat právě v telefonech letošní řady Huawei Mate, které budou prezentovány 16. října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.