Kolem chystaného telefonu Xiaomi Redmi Note 6 Pro se začínají dít zvláštní věci. Společnost doposud nepotvrdila zda a kdy bude telefon vydán, ale přesto je už zalistován na několika e-shopech. To není nic nezvyklého a čínští prodejci tuto strategii hojně využívají.

Zajímavé ovšem je, že podle všeho se telefon už i prodává a nebo je aspoň v předprodejích. Sítí se totiž začínají šířit unboxing videa s jeho přesnými parametry a dalšími detaily. Některá videa byla krátce po zveřejnění stažena, ale k dohledání je stále video skupiny Technical Guruji, které nabízí veškeré detail a přesné parametry Redmi Note 6 Pro.

Pán ve videu nemluví řečí našeho kmene a protože asi málokdo z nás ovládá hindštinu, pojďme si shrnout parametry, o kterých se zmiňuje. Telefon má 6,26 palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 19:9. A ano, má i horní výřez.

Procesorem je, stejně jako u Redmi Note 5 Pro, Snapdragon 636 a model ve videu má paměťovou kombinaci 3 GB RAM a 32 GB interní paměti. Běží na Android 8.1 Oreo s nadstavbou MIUI 10.

Foto výbavu zastupuje zadní duální kamera se snímači 12 MPix a 5 MPix, Dual Pixel AF a podporou AI funkcí. Přední fotoaparát je také duální s kombem snímačů 20 MPix a 2 MPix s AI funkcemi. Baterie má kapacitu 4000 mAh s podporou rychlého nabíjení. U telefonu najdeme i 3,5 mm audio jack a IR blaster.

Celkově lze říci, že specifikace Redmi Note 6 Pro a Redmi Note 5 Pro jsou si velice podobné. Ale může to být důvod, že Xiaomi pustila telefon do neoficiálního prodeje ještě před uvedením? Nebo jde o nějakou novou prodejní strategii společnosti? Své názory můžete zanechat v komentářích pod článkem.