Společnost Oppo má své Super VOOC, které použila u Find X Lamborghini. A podle všeho to vypadá, že v tomto ohledu nechce ani Huawei zůstat pozadu a chystá podobné velmi rychlé nabíjení s názvem SuperCharge.

Super VOOC je v současnosti opravdu to nejrychlejší nabíjení, díky kterému se baterie s kapacitou 3730 mAh nabije za 35 minut. Technologie využívá nabíjení 10V/5A. Podle zpráv, které kolují na čínské síti předala společnost Huawei k 3C certifikaci adaptér firmy Astec Electronics, který podle výpisu nabídne podobnou rychlost nabíjení.

Kódové označení adaptéru je HW-100400C00 a využívat 10V/4A nabíjení. Maximální nabíjecí výkon by měl být 40W, což je víc, než u řady Huawei P20, kde je nabíjecí výkon 22,5W.

Pokud bychom tedy chtěli tyto údaje převést na jednotky času, můžeme porovnat rychlé 5V/8A nabíjení Honor Magic, které dokázalo baterii dobít za 45 minut. Nová technologie Huawei SuperCharge by tedy měla nabít akumulátor za zhruba 30 minut.

S rychlým nabíjení SuperCharge bychom se podle zpráv na Weibo potkat už u zanedlouho, protože by ji měl využívat Huawei Mate 20, který by se podle všeho měl objevit letos v říjnu/októbri.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.