Ani po vydání fantastické řady P20, který momentálně sklízí úspěchy jako nejlepší fotomobil současnosti inženýři Huawei rozhodně nehodlají usnout na vavřínech a už pilně pracují na dalším bombastickém modelu. Tím bude bezpochyby Huawei Mate 20 a dnes jsme měli poprvé možnost ho zahlédnout (samozřejmě jako testovací kousek) ve výsledcích benchmarku Antutu. A potenciál nového procesoru Kirin 980 vypadá opravdu monstrózně…

Huawei Mate 20 totiž v Antutu benchmarku dosáhl přesného skóre 356.918 bodů, což zanechalo v prachu veškerou současnou generaci vlajkových lodí včetně Samsungu S9, Mi Mix 2S a jiné. Samozřejmě se jedná o příští generaci procesorů, protože se současnými modely soutěží hlavně Kirin 970. Stejně je ale nárůst opravdu skokový a Kirin 980 bude opravdovým monstrem. Podle všeho půjde o procesor vyráběný 7nm výrobním procesem a bude mít k dispozici Cortex-A75 jádra nebo samozřejmě dedikovaný samostatný procesor pro potřeby umělé inteligence.

S největší pravděpodobností si ale ještě na Huawei Mate 20 hodnou chvíli počkáme, i když samozřejmě existence testovacího modelu v Antutu je jasným ukazatelem pokročilého stádia vývoje. Minulá generace v podobě Mate 10 se dostala na trh někdy v říjnu letošního roku, takže se možná Huawei pokusí zkrátit roční interval mezi modely. Jinak o Mate 20 není známo v podstatě vůbec nic, kromě obligátní spekulace o čtečce otisků prstů vestavěné přímo do displeje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.