Prodejní čísla tabletů sice míří dlouhodobě celosvětově do pekel, ale někteří výrobci stále ještě neztratili naději a pokouší se dostat na trh některé velmi zajímavé kousky. Značka ALLDOCUBE k nim bezesporu patří a jejich poslední plánovaný počin si nedává zrovna malé cíle, protože ALLDOCUBE X plánuje vyzvat na souboj Samsung Tab 4. A samozřejmě nabídnout srovnatelnou kvalitu a výrazně menší cenu.

A do boje vyráží opravdu stylově, protože se ironicky pokusí zapůsobit hlavně AMOLED displejem z produkce právě Samsungu, ale to budou samozřejmě zákazníci kvitovat jen a jen s povděkem. AMOLED displeje nejsou u tabletů příliš časté a zejména kvalita posledních generací panelů je opravdu na vysoké úrovni se skvělými hodnotami gamutu, kontrastu, barev, HDR se standardem DCI-P3 a samozřejmě také nižším vyzařováním modrého světla v porovnání s LCD.

ALLDOCUBE X bude velmi stylový, tenký a lehký (tloušťka 6,9 mm a 500 g váhy) tablet s 10,5-palcovou úhlopříčkou displeje a 2K rozlišením 2560 x 1600 pixelů, hexa-core procesorem MT8176, 4 GB LPDDR3 RAM, 64 GB eMMC vnitřní paměti, AKM zvukovým čipem, čtečkou otisků prstů, 8000 mAh kapacitou baterie s podporou rychlonabíjení MTK PE+ nebo systémem Android 8.1 Oreo.

Více informací o tabletu najdete na oficiálních stránkách výrobce, kde se také můžete zaregistrovat k předprodejovým slevám. Přesná cena tabletu sice ještě nebyla zveřejněna, ale už víme, že předprodeje po early-bird zákazníky budou se 26 % slevami. A to nezní zle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.